Ecor FPO Leaf

W ostatnim dziesięcioleciu bez trudu można zauważyć istotne czynniki rzutujące na rozwój i daleko idące przemiany w branży opakowań. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom firma ECOR PRODUCT w 1997 roku podjęła współpracę z firmą Tetra Pak Filltech. Jej owocem jest wprowadzenie do naszej oferty opakowań z materiałów ekologicznych.

Materiał ten składa się z minerałów związanych z tworzywami sztucznymi z rodziny poliolefin . Kreda, która znajduje się w dużej ilości w materiałach ECOR FPO jest węglanem wapienno-magnezowym, natomiast talk to krzemian magnezu. Celem który leży u podstaw rozwoju materiałów ECOR FPO jest oszczędzanie zasobów Ziemi.

Dzięki minimalizowaniu ilości tworzyw sztucznych w materiałach na opakowania, redukujemy poziom wykorzystania nieodnawialnych źródeł, takich jak ropa naftowa i gaz ziemny.
Minerały są czystymi naturalnymi produktami, które w przeciwieństwie do tworzyw sztucznych, są dostępne w ogromnych ilościach w skorupie ziemskiej. Zastosowanie minerałów w składzie surowcowym materiału ECOR FPO znacznie zmniejsza obciążenie środowiska naturalnego i umożliwia użycie ECOR FPO jako surowca wtórnego przy innej produkcji, tym samym dodatkowo oszczędzając zużycie zasobów naturalnych. Materiał ten może być także poddany recyklingowi i użyty jako surowiec wtórny, do produkcji takich elementów jak: szpule, pojemniki, skrzynki, rury ściekowe i meble. Może być również wykorzystany przy produkcji cementu, oddając zawarte w nim minerały i energię. Użyte w produkcji tworzywa sztuczne to polipropylen i polietylen. Oba zaliczają się do tworzyw sztucznych najmniej obciążających środowisko.

Proces produkcji materiału ECOR FPO jest jedyny w swoim rodzaju, a niektóre jego fazy są chronione patentami. Produkcja jest prowadzona zgodnie z podstawową zasadą procesu produkcyjnego producenta, a mianowicie opakowani są wykonywane ze zwoju materiału opakowaniowego w procesie ciągłym. Jest to proces racjonalny, ekonomiczny i wysoce higieniczny. W warstwie środkowej ECOR FPO przeważają naturalne minerały kreda i talk, które są sklejone poliolefinami.

Procentowy udziału poszczególnych komponentów w składzie materiału ECOR FPO to:
51,5 % minerałów (w tym: wapń, kreda, dwutlenek tytanu) oraz 48,5 % poliolefin.
Dwutlenek tytanu służy jako biały barwnik.

Pod kątem składu materiał ECOR FPO odpowiada wymaganiom przepisów europejskich (w tym odpowiednim dyrektywom Unii Europejskiej) i amerykańskich. Materiał posiada atest Państwowego Zakładu Higieny, certyfikat firmy Unilever oraz wszelkie stosowne pozwolenia.

Proponowany przez naszą firmę materiał ma wiele różnych zastosowań. Jeżeli dany produkt wymaga wysokiego stopnia zabezpieczenia przed dostępem wilgoci, materiał ECOR FPO jest doskonałym rozwiązaniem. Stanowi on lepszą barierę dla pary wodnej niż jakiekolwiek inne tworzywo poliolefinowe. Jeśli niezbędna jest wysoka barierowość dla tlenu, można ją uzyskać poprzez dodanie kolejnej warstwy powierzchniowej. Barierowość materiału ECOR FPO jest zupełnie wystarczająca dla opakowań do pasteryzowanego mleka, ale można ją zwiększyć poprzez odpowiednie wzornictwo opakowania, barwną powierzchnię zewnętrzną lub dodanie kolejnej warstwy środkowej. Plastyczność i podatność w obróbce umożliwia nadanie opakowaniom dowolnych kształtów, zgodnych z wymogami pakowanego produktu i rynku zbytu. Materiał nadaje się szczególnie do pakowania masła, twarogu, lodów oraz produktów cukierniczych. Wielu producentów żywności preferuje opakowania z materiału ECOR FPO ze względu na jego przyjazny dla środowiska charakter i niską cenę.

Firma ECOR PRODUCT oferuje materiał ten w dwóch rodzajach: ECOR FPO Wrap i ECOR FPO Leaf (wersja zgrzewalna).

ECOR FPO Leaf to materiał z lakierem termozgrzewalnym, szczególnie polecany w formie wieczka do zamykania:
jogurtów,
śmietan,
kefirów,
twarogów,
deserów,
sałatek owocowych i warzywnych.

Wspaniale nadaje się również do opakowania:
bakalii,
nasion,
suszonych owoców,
herbaty,
chipsów,
przekąsek,
lodów,
mokrych chusteczek.

Materiał ten występuje w zakresie od 85 do 100 mic. Można używać go jako folii nakrywkowej do pakowania na maszynach typu transform. Z powodzeniem zastępuje on folię aluminiową służącą za przykrywki do jednorazowych kubków PS i PP. Proponujemy Państwu pełną gamę kształtów i rozmiarów platynek. Nie ma potrzeby przezbrajania maszyn . Platynki zgrzewa są w temperaturze 135-160 °C. Można zatem korzystać z maksymalnej wydajności maszyn napełniających, przy zastosowaniu kubków z PS lub PP zapewnia zakwalifikowanie produktu jako opakowania jednorodnego. Materiał ten jest mocny i elastyczny.

Taka folia nazywana jest również potocznie Ecolean (Ekolean)

Nasze nagrody

Firma przez ponad 25 lat swojej działalności zdobyła większość kluczowych nagród branżowych.
Zobacz więcej
Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim marki
  • rkw
  • Certyfikowany partner
    rkw
  • Posiadamy certyfikaty
    certyfikat certyfikat