Ecor FPO Wrap

W ostatnim dziesięcioleciu bez trudu można zauważyć istotne czynniki rzutujące na rozwój i daleko idące przemiany w branży opakowań. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom firma ECOR PRODUCT w 1997 roku podjęła współpracę z firmą Tetra Pak Filltech. Jej owocem jest wprowadzenie do naszej oferty opakowań z materiałów ekologicznych.

Materiał ten składa się z minerałów związanych z tworzywami sztucznymi z rodziny poliolefin . Kreda, która znajduje się w dużej ilości w materiałach ECOR FPO jest węglanem wapienno-magnezowym, natomiast talk to krzemian magnezu. Celem który leży u podstaw rozwoju materiałów ECOR FPO jest oszczędzanie zasobów Ziemi.

Dzięki minimalizowaniu ilości tworzyw sztucznych w materiałach na opakowania, redukujemy poziom wykorzystania nieodnawialnych źródeł, takich jak ropa naftowa i gaz ziemny.
Minerały są czystymi naturalnymi produktami, które w przeciwieństwie do tworzyw sztucznych, są dostępne w ogromnych ilościach w skorupie ziemskiej. Zastosowanie minerałów w składzie surowcowym materiału ECOR FPO znacznie zmniejsza obciążenie środowiska naturalnego i umożliwia użycie ECOR FPO jako surowca wtórnego przy innej produkcji, tym samym dodatkowo oszczędzając zużycie zasobów naturalnych. Materiał ten może być także poddany recyklingowi i użyty jako surowiec wtórny, do produkcji takich elementów jak: szpule, pojemniki, skrzynki, rury ściekowe i meble. Może być również wykorzystany przy produkcji cementu, oddając zawarte w nim minerały i energię. Użyte w produkcji tworzywa sztuczne to polipropylen i polietylen. Oba zaliczają się do tworzyw sztucznych najmniej obciążających środowisko.

Proces produkcji materiału ECOR FPO jest jedyny w swoim rodzaju, a niektóre jego fazy są chronione patentami. Produkcja jest prowadzona zgodnie z podstawową zasadą procesu produkcyjnego producenta, a mianowicie opakowani są wykonywane ze zwoju materiału opakowaniowego w procesie ciągłym. Jest to proces racjonalny, ekonomiczny i wysoce higieniczny. W warstwie środkowej ECOR FPO przeważają naturalne minerały kreda i talk, które są sklejone poliolefinami.

Procentowy udziału poszczególnych komponentów w składzie materiału ECOR FPO to:
51,5 % minerałów (w tym: wapń, kreda, dwutlenek tytanu) oraz 48,5 % poliolefin.
Dwutlenek tytanu służy jako biały barwnik.

Pod kątem składu materiał ECOR FPO odpowiada wymaganiom przepisów europejskich (w tym odpowiednim dyrektywom Unii Europejskiej) i amerykańskich. Materiał posiada atest Państwowego Zakładu Higieny, certyfikat firmy Unilever oraz wszelkie stosowne pozwolenia.

Proponowany przez naszą firmę materiał ma wiele różnych zastosowań. Jeżeli dany produkt wymaga wysokiego stopnia zabezpieczenia przed dostępem wilgoci, materiał ECOR FPO jest doskonałym rozwiązaniem. Stanowi on lepszą barierę dla pary wodnej niż jakiekolwiek inne tworzywo poliolefinowe. Jeśli niezbędna jest wysoka barierowość dla tlenu, można ją uzyskać poprzez dodanie kolejnej warstwy powierzchniowej. Barierowość materiału ECOR FPO jest zupełnie wystarczająca dla opakowań do pasteryzowanego mleka, ale można ją zwiększyć poprzez odpowiednie wzornictwo opakowania, barwną powierzchnię zewnętrzną lub dodanie kolejnej warstwy środkowej. Plastyczność i podatność w obróbce umożliwia nadanie opakowaniom dowolnych kształtów, zgodnych z wymogami pakowanego produktu i rynku zbytu. Materiał nadaje się szczególnie do wyrobu opakowań giętkich do pakowania masła, twarogu, lodów oraz produktów cukierniczych. Wielu producentów żywności preferuje opakowania z materiału ECOR FPO ze względu na jego przyjazny dla środowiska charakter i niską cenę.

Firma ECOR PRODUCT oferuje materiał ten w dwóch rodzajach: ECOR FPO Wrap i ECOR FPO Leaf (wersja zgrzewalna).

ECOR FPO Wrap polecany jest do pakowania:

masła ekstra,
masła stołowego,
masła osełkowego,
miksów masła,
olejów,
twarogów,
serków fromage,
lodów,
drożdży,
smalcu,
mięsa mielonego,
słodyczy.

Można z powodzeniem używać go na standardowych maszynach pakujących, sprawdza się przy normalnych prędkościach, dostosowanie maszyn nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Materiał ma bardzo dobrą pamięć, nie przepuszcza wody, co sprawia, że produkt zachowuje świeżość i dobry wygląd. Doskonałe parametry niskiej transmisji światła i pary wodnej w porównaniu z polietylenem o niskiej i wysokiej gęstości oraz z polipropylenem.

ECOR proponuje różne rodzaje materiału ECOR Wrap:
- klasyczny biały,
- barwiony (szary, żółty, niebieski),
- półprzezroczysty,
- nieprzezroczysty ze 100% barierą dla światła - Ecor FPO LB.

ECOR FPO Wrap występuje w grubościach od 40 do 250 mic. Wydajność materiału o grubości standardowej 50 mic jest podobna do laminatów, w granicach 13-14 kg/ tonę. Co w połączeniu z oferowaną niższą o około 20% ceną od tradycyjnych laminatów jawi materiał ECOR FPO jako bardzo dobrą alternatywę.

Taka folia nazywana jest również potocznie Ecolean (Ecolin)

Nasze nagrody

Firma przez ponad 25 lat swojej działalności zdobyła większość kluczowych nagród branżowych.
Zobacz więcej
Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim marki
  • rkw
  • Certyfikowany partner
    rkw
  • Posiadamy certyfikaty
    certyfikat certyfikat