lipiec 2021
NEWS

Nowość – powłoki przeciwdziałające się namnażaniu mikroorganizmów patogennych.

Zastosowanie specjalnej powłoki ZVI na różnego rodzaju opakowaniach – z czynnikiem aktywnym, pozyskanym w procesie analizy chemicznej lub z substancji naturalnych, powoduje znaczące wydłużenie przydatności żywności. Dzięki takiemu rozwiązaniu, uzyskuje się efekt wydłużenia życia produktu, co dotychczas było osiągnięte dzięki foliom wielowarstwowym. Takie rozwiązanie, jako opakowanie funkcjonalne, może być szczególnie interesujące przy pakowaniu produktów standardowych i o charakterze BIO.

Namnażanie się szkodliwych mikroorganizmów (Salmonella sp. i Listeria sp. oraz pałeczek Escherichia coli), jest skutecznie spowalniane, nawet w zakresie 14 – 21 dni. Nie wpływa natomiast negatywnie na zachowanie żywotności cennych dla zdrowia mikroorganizmów takich jak Lactobacillus sp.

Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie Ecor FPO, która jest materiałem o charakterze homogenicznej monofolii, co znacznie ułatwia jej recykling. Wpisuje się to w politykę Unii Europejskiej dotyczącej unikania opakowań wielowarstwowych. Dzięki pokryciu go specjalną powłoką ZVI uzyskuje się parametry znacznie przedłużające shelf life produktu. Materiał ten dostępny jest również w wersji z dodatkiem EVOH i stanowi alternatywę dla uciążliwych dla środowiska laminatów PET/PE i PA/PE.

Nasze nagrody

Firma przez ponad 25 lat swojej działalności zdobyła większość kluczowych nagród branżowych.
Zobacz więcej
Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim marki
  • rkw
  • Certyfikowany partner
    rkw
  • Posiadamy certyfikaty
    certyfikat certyfikat